UC5TzvG96aw0MAIYHPZN4NEg
kam

Zbieramy dla Kamy. Wielka akcja pomocowa!

O zdrowie Kamili Machnickiej walczy już nie tylko rodzina i 1 LO. Potężna lawina dobroci porwała całą Zieloną Górę! Ruszają charytatywne koncerty, imprezy sportowe, licytacje… – Ja już nie mam wyjścia, muszę wyzdrowieć, dla Was wszystkich – przyznaje z uśmiechem chora na raka maturzystka.

Dzielna dziewczyna ma w sobie tyle energii, że mogłaby nią obdzielić pół świata! Pełna życia, promienna, śliczna, z zapałem przygotowująca się do maturalnego egzaminu. Nikt by nie pomyślał, że zmaga się z aż tak paskudną chorobą.

Ta dała znać o sobie jesienią, nagle, niewinnie. Ot, bóle głowy. Jednak coraz silniejsze, nie do opanowania. Dołączył do nich szczękościsk. Badania przyniosły zatrważającą wieść: nowotwór nosogardła z przerzutami do węzłów chłonnych. Kamila ma już za sobą kilka wlewów chemii, czeka ją seria naświetleń. Szansą na wyzdrowienie jest protonoterapia. Na leczenie w Pradze potrzeba ok. 200-250 tys. zł. Skąd wziąć aż tyle pieniędzy?!

Machinę uruchomili uczniowie 1 LO, koleżanki i koledzy Kamili. Nagłośnili sprawę, rozgrzali Facebooka do czerwoności. Nauczyciele, zdopingowani i pełni podziwu, dźwignęli temat organizacyjnie, dołączyli rodzice uczniów, absolwenci. Dziś, złotówki na terapię Kamy zbiera całe miasto. – Serce rośnie, że świat jest właśnie taki! To nie do zatrzymania! Codziennie do akcji dołącza ktoś nowy – cieszy się cała licealna społeczność.

– To piękna lekcja wychowawcza dla uczniów, ale i dla nauczycieli – nie kryje wzruszenia Bożena Sicińska, polonistka z 1 LO. Weszła w ten zalew serdeczności razem z wuefistą Włodzimierzem Włodarczykiem, wychowawcą Kamili. Po pas. Za sobą mają całą armię ludzi o wielkich sercach. Dołączmy do nich! Pomóżmy dziewczynie!

Materiał wideo Telewizji Uniwersytetu Zielonogórskiego:

Share Button

Przeczytaj też:

plac czecvhowski

Powstanie plac Teatralny ze sceną

– Jak przyszedłem tutaj do pracy, to marzyło mi się, żeby ten teren, za teatrem, ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *