UC5TzvG96aw0MAIYHPZN4NEg
objazdy

Uwaga, kierowcy! Objazdy do sołectw

Drogowcy budują przejścia dla zwierząt nad drogą ekspresową S3. Z powodu prac wytyczono objazdy na trasie Racula – Niedoradz.

Uciążliwości związane z robotami budowlanymi, dotknęłyby głównie mieszkańców sołectw Drzonków, Sucha i Ługowo. By im zapobiec, wykonawca robót – firma Budimex – postanowiła zmienić organizację ruchu na drodze z Raculi do Niedoradza. Zmiany ilustruje zamieszczona obok mapka.

objazdy

* Droga będzie całkowicie zamknięta jeszcze do niedzieli, 21 lutego. W tym czasie ruch z Raculi do Suchej i Ługowa oraz do Niedoradza przez Zatonie (i w drugą stronę), odbywa się zgodnie z wytyczonymi objazdami.

* Od poniedziałku, 22 lutego, od godz. 7.00 do 16.00-17.00 (do czasu wykonaniu przejść dla zwierząt) nastąpi całkowite zamknięcie drogi. W tym czasie ruch z Raculi do Suchej, Ługowa oraz do Niedoradza przez Zatonie (i w drugą stronę), odbywa się zgodnie z wyznaczonymi objazdami.

* Od poniedziałku, 22 lutego, po godz. 17.00 (do czasu wykonania przejść dla zwierząt) przywracana będzie pierwotna organizacja ruchu.

Prace przy budowie S3 na odcinku Sulechów – Nowa Sól idą pełną parą – płyną informacje z lubuskiego oddziału Generalnej Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Widać to szczególnie na trasie z Sulechowa do Zielonej Góry, gdzie m.in. trwa stawianie filarów pod budowę nowego mostu na Odrze. Z kolei na odcinku Zielona Góra – Niedoradz, drogowcy rozebrali ekrany ochronne na wysokości os. Pomorskiego w Zielonej Górze.

W Zielonej Górze trwają też przygotowania do budowy łącznika drogowego – z os. Pomorskiego do węzła północnego. Inwestycja ta, współfinansowana przez miasto, pozwoli na szybki przejazd z os. Pomorskiego i Starego Kisielina w kierunku Trasy Północnej i Przylepu.

(red)

Share Button

Przeczytaj też:

plac czecvhowski

Powstanie plac Teatralny ze sceną

– Jak przyszedłem tutaj do pracy, to marzyło mi się, żeby ten teren, za teatrem, ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *