UC5TzvG96aw0MAIYHPZN4NEg
500

Pobierz wniosek na 500+

– Na razie nie odnotowaliśmy szturmu rodziców po odbiór wniosków. Większość korzysta z pośrednictwa miejskich placówek oświatowych – informuje Irena Smuda, naczelnik wydziału świadczeń rodzinnych.

Miasto uruchomiło aż 60 dodatkowych punktów obsługi rodziców, by od 16 marca żadna mama czy tata nie musieli stać w kolejkach. Chodzi, oczywiście, o dzień inauguracji programu 500 plus, a dokładniej rzecz biorąc – o sprawne wydawanie wniosków o przyznanie świadczenia wychowawczego.

Do udziału w programie 500 plus uprawnionych jest ok. 9 tys. zielonogórskich rodzin. Istniało duże prawdopodobieństwo, że w pierwszych dniach działania programu pojawią się kolejki najbardziej zmobilizowanych wnioskodawców.

– Chcąc uniknąć kolejek i pomóc rodzicom, postanowiłem, że wnioski będzie można także pobierać i składać w miejskich, publicznych placówkach oświatowych – tłumaczy prezydent Janusz Kubicki.

Pomysł organizacji 60 dodatkowych punktów wydawania wniosków zniweczył niebezpieczeństwo powstania kolejek.

– Nie odnotowaliśmy żadnych kolejek przed żadnym z miejskich punktów wydawania wniosków. Większość zainteresowanych korzysta z pośrednictwa sekretariatów miejskich żłobków, przedszkoli i szkół, gdzie na co dzień rodzice pozostawiają swoje pociechy. Z punktu zorganizowanego w siedzibie miejskiego wydziału świadczeń rodzinnych korzystają przede wszystkim ci rodzice, którzy odbierają u nas świadczenia rodzinne – informuje I. Smuda.

Na razie rodzice nie zadają wiele pytań. Te pojawią się, być może, dopiero po lekturze całego wniosku. Warto zatem przypomnieć, że na głównej stronie internetowej miasta: www.zielona-gora.pl zamieszczono komplet informacji na temat warunków uczestnictwa w programie 500 plus, łącznie z drukiem wniosku i załącznikami. Wystarczy kliknąć duży granatowy baner, umieszony w górnej części strony, z napisem „Rodzina 500+ Zielona Góra”, aby przejść do działu poświęconego szczegółom programu. Można także przyjść do siedziby wydziału świadczeń rodzinnych, budynek Centrum Pomocy Rodzinie, ul. Długa 13, lub skorzystać z informacji telefonicznej pod nr 68 452 98 65 (do 69).

Przyjmowanie wypełnionych wniosków rozpocznie się 1 kwietnia. W placówkach oświatowych będzie je można składać do 29 kwietnia. Po tym terminie wnioski będą przyjmowane wyłącznie przez biuro miejskiego wydziału świadczeń rodzinnych.

Zaznaczmy, że z pośrednictwa miejskich placówek oświatowych mogą korzystać zielonogórzanie, którzy starają się o świadczenie na drugie i kolejne dziecko. Nie mogą tego zrobić rodzice wnioskujący o przyznanie świadczenia na pierwsze dziecko z powodu nie przekroczenia progu dochodowego 800 zł netto na jednego członka rodziny – w tym wypadku muszą osobiście dostarczyć wniosek do wydziału świadczeń rodzinnych.

(pm)

Share Button

Przeczytaj też:

plac czecvhowski

Powstanie plac Teatralny ze sceną

– Jak przyszedłem tutaj do pracy, to marzyło mi się, żeby ten teren, za teatrem, ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *